Zyrtarizimi javën e ardhshme, ky është trajneri i ri i Real Madridit

Real Madrid thuhet se do të konfirmojë largimin e Zinedine Zidane javën e ardhshme, me Max Allegri të rreshtuar për të pasuar atë.

Ish-trajneri i Juventusit është lidhur me një lëvizje në kryeqytetin spanjoll dhe Zidane duket se do të largohet nga Los Blancos pas një sezoni pa trofe.

Allegri nuk ka punuar që kur u largua nga Juventusi në 2019 dhe ka qenë vazhdimisht i lidhur me punë të larta në ligat më të mëdha të Evropës.

Paris Saint-Germain, Juventus dhe Real Madrid janë përmendur si destinacione të mundshme dhe raportet e avancimit të bisedimeve me Los Merengues u shfaqën javët e fundit.

Siç raportohet nga Football Espana, Allegri është vendosur të zëvendësojë Zidane në Santiago Bernabeu këtë verë dhe klubi do të njoftojë largimin dhe mbërritjen javën tjetër.

Sonte ish-trajneri i Milanit dhe Juventusit do të marrë pjesë në ndeshjen e bamirësisë ‘Partita del Cuore 2021’.

Be the first to comment on "Zyrtarizimi javën e ardhshme, ky është trajneri i ri i Real Madridit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*