Zyrtare: Juventusi shkarkon trajnerin Andrea Pirlo

Sot edhe zyrtarisht Juventusi ka shkarkuar trajnerin Andrea Pirlo.

Pirlo udhëhoqi Juventusin për një sezonë. Pirlo jo vetëm që nuk e fitoi kampionatin, por edhe rrezikoi pjesmarjen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Në vendin e tij tanimë siç është e ditur, do të rikthehet Masimiliano Allegri. Allegri në Juventus ishte për disa sezone ndërsa për çdo vit fitoi dhe titullin kampion në Itali.

Arsyeja e vetme pse Allegri ishte shkarkuar ishte se nuk mundte ta fiton ligën e kampionëve.

Allegri pritet të nënshkruajë kontratë katër vjeçare ndërsa do të përfitojë rreth 9 milion euro në vit.//Zhurnal.mk

Be the first to comment on "Zyrtare: Juventusi shkarkon trajnerin Andrea Pirlo"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*