U tha se ka probleme me shëndetin, deklarohet më në fund Aurela Gaçe: Si mund të manipuloni me lajme për shëndetin?

Aurela Gaçe bëri para dy vitesh një postim ku bëri thirrje për të gjitha gratë të bënin kontrolle të vazhdueshme të gjirit. Mirëpo krejt papritur, shumë portale i janë rikthyer këtij postimi duke deformuar dhe nxjerrë nga konteksti mesazhin e saj dhe thënë se artistja kishte probleme shëndetësore. Së fundmi, ajo ka reaguar e revoltuar dhe e indinjuar me titujt e portaleve, të cilët sipas saj bëjnë lajmin për të gjeneruar disa klikime.

Postimi i plotë:

“Deri ku mund të shkojë “gatimi” i një titulli ? Në 2018,kam bërë një postim ku u kam bërë thirrje grave e nënave të bëjnë kontrrollet e gjirit, e kete e kam bere duke treguar edhe që edhe une bej kontrrollet,se kam frikërat e.mija si secili nga ne, se kam familje, se dua te jetoj si te gjithe, e të qënurit kengetare nuk me jep asnjë imunitet mbrojteje nga sëmundjet që mund të kapë secilin në planet. Tani, ky lajm,përseritet ,në 2021, duke e bërë titullin ,fiks kështu sic e shikoni, që te gjeneroje disa klikime në portalet e ketyre që arrijne e luajnë edhe deri me shëndetin. Me morën miq ne telefon. Më pyesnin nëse isha mirë. S’po e kuptoja. Pastaj me derguan shkrimet .

E lashe te shkonte. Nderkohe miq, qoftë edhe njerëz dashamirës më ndalojne ne.rrugë e më shprehin keqardhjen për lajmin e lexuar,sepse sigurisht, automatikisht, lexojne titullin mendojne të keqen. Jam e indinjuar. Keto portale nuk e bëjnë lajmin sot në 2021 për te ndihmuar gratë ( ashtu sic ishte edhe qëllimi im) ,por.për të gjeneruar vetëm disa klikime. Bravo. Thonë që në këto raste, të shtohet jeta. Moralin ku e keni? Si mund te manipuloni edhe me lajme për shendetin? Ptujjjjj”

Be the first to comment on "U tha se ka probleme me shëndetin, deklarohet më në fund Aurela Gaçe: Si mund të manipuloni me lajme për shëndetin?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*