Stili unik i Gresa Behlulit në foton e fundit

Kështu duket me shami në kokë Gresa Behluli. Gresa Behluli në çdo kohë merr vëmendje me pozat e shumta që publikon. Pasi që ka një përkushtim të madh me ndjekësit, gjithmonë iu qëndron afër me momente nga përditshmëria. Me stilin e dalluar, secilën herë ajo duket perfekte dhe realizon ndryshime të shumta, shkruan kosovarja. Në këtë fotografi të fundit, këngëtarja shihet që ka vendosur një shami në kokë e që e bën të duket mjaft bukur.

Gresa është një nga këngëtaret me te mira shqiptare. Është vajza e këngëtares Shkurte Fejza. Muzika për këngëtaren bukuroshe e simpatike është thjeshte një hobi pasi qe ajo është drejtuar ne drejtime te tjera jetësore dhe profesionale. Ajo ka shumë këngë te famshme dhe te bukura madje shumica e tyre janë bashkëpunime me nënën e saj shkurte Fejza. Një nga këngët e saj e cila veçohet si një nga këngët me te suksesshme te Gresa Behlulit është kënga “Akull dhe zjarr” poashtu kënga tjetër “Uji mineral” dhe kënga “Faqe e re” e cila është një nder këngët me te bukura dhe me te vlerësuara nga publiku. Këngëtarja bukuroshe ka marre pjese edhe ne disa koncerte, festivale etj. Ja vlen te përmendet pjesëmarrja ne festivalin “Kënga Magjike 2006” me këngën “Kupto djalo” ku pati mjaft sukses.Be the first to comment on "Stili unik i Gresa Behlulit në foton e fundit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*