Sërish tëгmet në Maqedoni – Ja ku është epiqendra

Tëгmet me magnitudë prej 2.3 ballë sipas Rihterit sot është regjistruar në orën 12 e 06 minuta në zonën e epiqendrës Tetovë- Gostivar në 65 kilometra në jugperëndim të Shkupit. Tëгmeti është ndjerë nga popullata në Mavrovë dhe Gostivar me intensitet prej tre ballë sipas Shkallës evropiane makrosizimike, ka njoftuar Observatoriumi sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko- Natyror në Shkup.

Be the first to comment on "Sërish tëгmet në Maqedoni – Ja ku është epiqendra"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*