“Reagon Italia, trofeun tonë ta ngrejë lartë Ali Ahmeti”

Aktivisti nga Tetova, Arianit Xhaferi ka ironizuar në rrjetin social facebook pas fitores së Italisë në Eurovision Song Contest. Xhaferi ka përdorur rastin e ngritjes së kupës së Shkëndijës, ditë më parë kur u shpall kampione e Ligês së Parë të Maqedonisē. Shumë kritika erdhën pasi kreu i BDl-së, Ali Ahmeti dhe paria e partisë së tij morën pjesë në organizimin e festimit të titullit. Në fund, Ali Ahmeti me bashkëpartiakët e tij u afruan tek lojtarët dhe e ngritën kupën, sikur ata ta kishin sjellë titullin, përcjell in7.

Menjëherë pasua reagimet, duke akuzuar për përzierje të politikës në sport, aty ku nuk e ka vendin. Shumë fotografi u shpërndanë në rrjet nga kushtet e mjerueshme të stadiumit ku luan dhe ushtron Shkëndija e Tetovës.

Një ndër kritikët më mëdhenj padyshim ka qënë Arianit Xhaferi nga Eco Gueгilla. Ironia e tij ka vazhduar edhe gjatë finales së Eurovision Song Contest. Sipas Xhaferit, ekipi fitues i Italisë kanë reaguar dhe kanë kërkuar që kupën e tyre ta ngrejë lartë pikërisht Ali Ahmeti.

“Reagon Italia, fituesi i eurovisionit:
Trofeun tonë duhej ta ngrejë lartë Ali Ahmeti dhe Teuta Arifi”, ka shkruar aktivisti Ariani Xhaferi në facebook. Ndërkaq, një hije dyshimi për ngjarjen e mbrëmshme la edhe mënyra e votimit. Maqedonia e Veriut pikëy maksimale ia dha Sërbisë, ndërsa çuditërisht, Shqipërisë nuk i dha asnjë pikë./in7.tv/

Be the first to comment on "“Reagon Italia, trofeun tonë ta ngrejë lartë Ali Ahmeti”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*