Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të dobëta. Do të fryjë një erë e lehtë përgjatë vardarit, ndërsa herë pas here do të fryjë erë e fuqishme nga veriperëndimi.

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 20 deri 29 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësir ndërdsa pritet të fryjë erë e lehtë nga veriperëndimi. Temperatura maksimale do të arrijë 25 gradë Celsius.

Deri të shtunën, moti do të jetë i qëndrueshëm me rritje të vazhdueshme të temperaturave, ndërkaq ditën e diel pasdite pritet shi i rrëmbyeshëm dhe stuhi lokale.

Be the first to comment on "Moti sot në Maqedoni"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*