Lëvizje dëshpëruese e Barcelonës, ofron Coutinhon për këtë lojtar të Premier Ligës

Ndër lojtarët që kërkojnë një ekip të ri është sigurisht Philippe Coutinho, i cili nuk është pjesë e projektit të Barcelonës dhe konsiderohet i transferueshëm. Sidoqoftë, kostot për operacionin po pengojnë largimin e tij. Klubi katalanas shpenzoi rreth 130 milionë euro për të blerë brazilianin nga Liverpool, kështu që ata nuk mund ta japin atë falas. Përveç kësaj, rroga shumë e lartë që ai merr duhet të merret parasysh. Agjenti i lojtarit gjithashtu është përpjekur ta propozojë atë në Itali, përfshirë Milanin, por nuk ka kushte për këtë marrëveshje…

Coutinho te Arsenali dhe Aubameyang te Barcelona?

Sipas Sky Sports, Barcelona ka vënë në shënjestër Pierre Emerick Aubameyang dhe do të donte t’i ofronte Arsenalit një şhkëmbim me Coutinho. Një marrëveshje që do t’i pëlqente të gjithëve, pasi Gunners gjithashtu duan të shesin lojtarin e tyre! Coutinho ka luajtur tashmë në Premier League me fanellën e Liverpoolit dhe bëri shumë mirë. Ai me siguri do të ishte i emocionuar të kthehej në ligën angleze, edhe nëse skuadra e Mikel Arteta nuk po konkurron në kupat evropiane këtë sezon.

Braziliani nuk mund të ггezikojë të mbetet në Barcelonë. Më mirë të pranoje, përfundimisht, një lëvizje në Londër. Aubameyang, me një të kaluar gjithashtu te Milani, nuk është më në qendër të projektit të Arsenalit. Su1muesi i kombëtares Gaboneze shpreson të gjejë një stгehim të ri deri në fund të kësaj afati kalimtar. Barcelona do të ishte një destinacion i mirëpritur!

Be the first to comment on "Lëvizje dëshpëruese e Barcelonës, ofron Coutinhon për këtë lojtar të Premier Ligës"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*