Finalja e EURO 2020 përp1as Merkelin dhe UEFA-n / Mësoni arsyen

Merkeli kërkoi sjellje të përgjegjshme nga UEFA me ndeshjet e EURO 2020 . Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka ftuar sot Asociacionin Evropian të Futbollit  (UEFA) të sillet me përgjegjësi rreth planeve që finalja e EURO 2020 të mbahet në Londër, për shkak të shqętësimit lidhur me përhapjen e koronavirusit në Angli. “Sinqerisht shpresoj se UEFA do të tregojë sjellje të përgjegjshme lidhur me ndeshjet e Kampionatit Evropian”, ka thënë Merkel.

“Nuk do të doja në ndeshjet të shoh stadiume të mbushura dhe në tërësi i mbështes përpjekjet e autoriteteve britanike në zbatimin e masave higjienike gjithëpërfshirëse”, ka shtuar ajo. Edhe kryeministri italian, Mario Dragi e ka ftuar UEFA-n për shkak të rritjes së numrit të të iпfektuarve me koronavirus në Britani të Madhe ta zhvendos mbajtjen e finales së EURO 2020 nga Londra në Romë.

Be the first to comment on "Finalja e EURO 2020 përp1as Merkelin dhe UEFA-n / Mësoni arsyen"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*