Festa kthehet në sheгг / Rгahje masive mes tifozëve në Beograd

Mbrëmjen e fundit në Beograd ndodhi në sheгг masiv mes tifozëve të dy ekipeve sërbe të futbollit. Bëhet fjalë për tifozët famëkeq “Grobari” dhe atyre të quajtur “Delii” apo më saktë tifozët e dy ekipeve kryesore sërbe dhe rivalëve më të mëdhenj në futbollin e Sërbisë, Cërvena Zvezdës dhe Partizanit. Mbi 70 pjesëmarrës në ггаhje janë aггestuar sipas informatave të dhëna nga policia dhe mediat lokale, përcjell in7. Deri te pëгleshja ka ardhur gjatë festës së titullit të kampionit nga tifozët e ekipit të Zvezdës. Një person raportohet të jetë në gjedje të rëndë shëndetësore.

Sipas informatave të fundit nga mediat lokale, në terren ka dalur edhe Ministri për Punë të Brendshme të Beogradit, Aleksandar Vulin, ndërsa policia ka shoqëruar në stacion mbi 70 tifozë të të dyja grupeve. Gjithashtu raportohet edhe për një numër të konsiderueshëm lokalesh të dëmtuara dhe dëme të mëdha materiale nëpër qytet./in7.tv

Be the first to comment on "Festa kthehet në sheгг / Rгahje masive mes tifozëve në Beograd"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*