Erikseni doli nga spitali, situata momentale e tij është…

Erikseni doli nga spitali. Futbollisti i Danimarkës, Kristijan Erkisen ka lëshuar spitalin sot në Kopenhagë, një javë pasi pësoi su1m në zemër në ndeshjen kundër Finlandës në EURO 2020. Mjekët danez Eriksenit i kanë ndërtuar pajisje për funksion të dyfishtë si stimulues kardiak dhe defibrilator. Njëzet e nëntë vjeçari Erkisen u hospita1izua të shtunën pas një reanimacioni dhjetë minutash në stadiumin “Parken” në Koopenhagë.

Ndeshja e parë e Danimarkës, ku Eriksen u ггëzua në fushë u anulua fillimisht, ndërsa pas disa orësh u caktua vazhdimi dhe përfundoi me fitore minimale të Finlandës. Edhe ndeshja e dytë e danezëve ishte një zhgënjim. E filluan mirë pjesën e parë përballë Belgjikës, duke ei mbyllur 45 minutat me avantazh 1 me 0. Por belgët ishin favoritë. Me dy gola në pjesën e dytë e pëгmbysën rezultatin, duke i lënë danezët me 0 pikë në dy ndeshjet e para./in7.tv

Be the first to comment on "Erikseni doli nga spitali, situata momentale e tij është…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*