E pabesueshme, la bakshish 10 mijë dollarë, kamarierët shpëгthejnë në lot

Një klient në një restorant në Florida të SHBA-së falënderoi stafin për “paraqitjen dhe punën e madhe”, duke i lënë një bakshish prej 10 mijë dollarësh. Nga Wahoo Seafood Grill në Gainesville thanë në një postim në Instagram se një klient i kohëve të fundit kërkoi të fliste me të gjithë stafin e lokalit gjatë një vizite të fundit dhe punëtorët u mblodhën në zonën e ngrënies, ku burri “i falënderoi ata duke i thënë se punuan shumë”. Burri më pas njoftoi se do t’i jepte secilit prej 10 punonjësve me nga 1 mijë dollarë.

“Unë zakonisht nuk jam një njeri emocional, por kjo më mbërtheu vërtet. U mahnita. Të gjithë u mahnitëm nga bujaria e tij”. “Viti i fundit nuk ka qenë i lehtë për këtë industri. Ne jemi të lënduar dhe të rraskapitur nga pandemia, por ky akt i jashtëzakonshëm mirësie ka rikthyer besimin tonë në njerëzim”, shkroi në postim pronari i restorantit, Shawn Shepherd.

Be the first to comment on "E pabesueshme, la bakshish 10 mijë dollarë, kamarierët shpëгthejnë në lot"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*