Atletico Madrid në festë si të çmendur, kampionët e rinj në Spanjë

Atletico Madridi është në festë të çmendur, kampion i ri në Spanjë.

Futbollistit e Atleticos fituan tre pikë të mëdha, që nuk maten as me ari dhe që vulosën titullin e kampionit.

Atletico shënoi fitore me rezultat 2:1 ndaj Valladolidit, në ndeshjen e javës së fundit (38-të).

Gëzim të Atletico, vaj të Valladolidi, pasi që kjo e fundit pashëndetët nga La Liga.

Futbollisti Luis Suarez shënoi në minutën e 67-të dhe i siguroi fitoren e madhe Atleticos.

Për Atleticon shënuan Correa (57′) e Suarez (67′) dhe për Valladolidin Plano (18′).

Trajneri i Atleticos, Diego Simeone, ka një mijë e një arsye që të jetë sikur në qiellin e shtatë, sepse la prapa dy rivalët e mëdhenj, Realin dhe Barcelonën.

Atletico përfundon në vend të parë me 86 pikë, katër më shumë se Reali dhe shtatë se Barcelona dhe Valladolidi në vendin e parafundit (i 19-ti) me 31 sosh.

Be the first to comment on "Atletico Madrid në festë si të çmendur, kampionët e rinj në Spanjë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*